Zakres usług‎ > ‎

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to wszelkie zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu zębów i uśmiechu pacjenta. 

Najprostszym sposobem poprawy koloru zębów własnych jest ich wybielenie
Wybielanie można przeprowadzić w gabinecie lub w domu. 

Wybielanie w gabinecie wykonywane jest w czasie jednej wizyty (ok.40 min.).Polega ono na nałożeniu na zęby pacjenta specjalnego żelu wybielającego. W naszym studio używamy do tego celu jednego z najnowszych preparatów na rynku Opalescence Boost, który nie wymaga aktywacji światłem.

Wybielanie w domu polega zaś na przygotowaniu dla pacjenta indywidualnych nakładek na zęby górne i dolne, które pacjent sam wypełnia preparatem wybielającym i zakłada na noc. Taki sposób wybielania trwa do dwóch tygodni. Można również obie te metody połączyć aby efekt wybielania był dłuższy. 

Osobnym rodzajem wybielania jest wybielanie zębów martwych. Bardzo często zęby po leczeniu kanałowym zmieniają kolor, co powoduje, iż wygląda to nieestetycznie. Aby wyrównać kolor zęba martwego, stosuje się preparat wybielający od wewnątrz przez kilka wizyt aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Czasami, aby poprawić wygląd całościowy zębów, wystarczy korekta kształtu, koloru lub wymiana starych wypełnień na nowe, estetyczne. W przypadku bardzo zniszczonych zębów niejednokrotnie trzeba zastosować techniki protetyczne. O technikach protetycznych więcej informacji znajdziesz tutaj.